Teraryum

Teraryum

22 Mart 2019 0 Yazar: teraryumevi

Dekoratif bir malzeme olan teraryum, son derece şık ve şirin bir görünüme sahibidir. Akvaryum benzeri yapısı ile dikkat çeker. Latince kökenli bir kelime olan ve toprak anlamına gelen teraryum; en basit tabiri ile farklı bitki ya da canlılar için oluşturulan bir kara ortamıdır. Bu yönü ile büyük bir beğeni toplar. Online olarak satın almak mümkündür. Çok değişik modelleri vardır.

Teraryum Hangi Malzemelerde Yapılır?

Teraryum malzemesi konusunda bir sınırlama söz konusu değildir. Birçok değişik maddeden yapılabilmektedir. Bunların içinde en çok kullanılan ise camdır. Dayanıklı olduğu için tercih edilir. Buna ek olarak plastik de son yıllarda çok sık bir şekilde karşımıza çıkıyor. Daha farklı olarak ahşap teraryum modellerinin de olduğunu görmekteyiz.

Teraryum İçinde Neler Vardır?

Bir teraryum içinde çok farklı nesne, bitki ya da sürüngenler olabilir. Örneğin kaktüs bunlardan birisidir. Bu bitkinin yer aldığı modeller çok büyük bir ilgi görmektedir. Özel bir şekilde hazırlanmıştır. Ürünün ömürlük olabilmesi için doğal bir ortam söz konusudur. Sadece güllerden oluşan bir model ise son derece zariftir.

Deniz ortamını evinize taşımanız mümkündür. Çünkü içinde denizi andıran suyun bulunduğu, yanında bir evin yer aldığı model, özellikle hediye etmek için son derece idealdir. Bunun dışında üstü tamamen açık olan minyatür bahçe görünümündeki opsiyonlar da söz konusudur.

Ahşap Terayum Modelleri Nasıl?

Son dönemde ahşaptan yapılmış olan ürünlere ilgi artmıştır. Bu çerçevede farklı bir konsept dikkat çeker. Birden fazla bitkinin olduğu alan, tamamen ahşap bir kap içine koyulmuştur. Özellikle evindeki mobilyalar ile uyum yakalamak isteyen kişiler için başarılı bir seçim olacaktır.

Teraryum Ömürleri Uzun mu?

Ürünlerin uzun ömürlü olduğunu söylemek lazım. Elbette bakımının eksiksiz bir şekilde yapılması gerekiyor. Özellikle canlı bitkiye sahip olan modellerden seçenler, kesinlikle belli aralıklarla su vermelidirler. Cam, ahşap ya da plastik çok dayanıklı malzemelerdir. Böylelikle almış olduğunuz ürünü uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.

Teraryum Ücretleri Nasıl?

Ürünlerin ücretleri modeline ve tercih edilen malzemeye göre farklılık göstermekte. Ancak genel olarak çok pahalı olmadıklarını söylemek lazım. Her bütçeye uygun bir teraryum bulmak mümkün.

Teraryum Satın Alma İşlemleri Nasıl Yapılır?

Teraryum satın almak online bir şekilde kolaydır. Mutlaka bir hesap açılmalı ve üyelik oluşturulmalıdır. Sepete eklediğiniz ürünün ödemesini farklı şekillerde yapabilirsiniz. Özel paketinde kargo ile kısa sürede size ulaştırılacaktır.